Jirka

Před dvěma lety si Jirka nechal poprvé ušít motýlky podle svého návrhu, protože zjistil, že se nedají koupit takové, které by rád nosil. Po roce nošení se rozhodl, že by si nechal ušít další a dostal nápad, že by se jich dalo ušít víc a prodávat je. Nyní má doma sbírku třiceti motýlků.

Jirka se věnuje podnikání změn a portrétování motýlů, hrozně se u toho navzteká, ale focení miluje.

Martina

Slovník hovoří o kotrmelíně jako o zlobivé, neposedné a upovídané ženě, to u Martiny, řečené Kotrmelíny, souhlasí. Šije s vervou sobě vlastní, je amatérským nadšencem do fotografie, fotí na analogové přístroje a fotky dělá doma v koupelně. Ráda čte knížky, poslouchá gramofonové desky a nosí staré Primky.

Martina jezdí na kole z 50.let a píše si diář, prostě retro holka.

Monča

Neuvěřitelně šikovná slečna, ta Monika. Spolu s Jirkou vymýšlí střihy, vybírá látky a hlavně — šije motýlky! Ostatní členové týmu dodnes nepochopili, jak může vytvořit něco tak malého, krásného a přítulného, jako jsou její výtvory, které vám měkce dosednou na krk a ozdobí vás.

Monča ve volných chvílích tančí s Honzou klasiku nebo sama pole dance.

Honza

Špičkový webmistr Honza, je autorem této webové prezentace, ve které si můžete prohlížet druhý největší řád hmyzu, hned po broucích, tedy motýly. Je šedou eminencí, technologický mág, věčný kritik, WordPress ♥, pijan dobrého čaje, srandista a vtipálek.

Honza ve volných chvílích tančí s Mončou, jezdí na kole, nebo si vystřihuje z filmů.

Proč šijeme, nosíme a prodáváme motýlky?

Protože jsou krásné! Nikdo se na chlapa nebo dámu tolikrát za den neusměje, jako když má čistou košili, na které přistál motýl. Motýlci sedí Jirkovi na krku několikrát týdně a pokaždé, když se ráno obléká, tak plánuje, jakou další látku Monče pořídí, aby mohla ušít další krásný kousek. Motýlci a motýli jsou optimistická stvoření a pokud je nalákáte k usednutí na vaší košili, přenesou svojí permanentně dobrou náladu na vás i vaše okolí. Milujeme je!

Šijeme ohrožené druhy motýlů

Jirka s Mončou se při navrhování inspirují klasickou pánskou módou. Motýlek nesmí být příliš veliký, aby pod krkem nepřekážel a dal se nosit běžně i do práce. Může být však malý, protože například léto přeje menším rozměrům motýlků. A také ženy mohou nosit menší stvoření na svých drobných krčcích.

Látka je pro Jirku motýlí larvou, kterou nechává pozvolna se líhnout. Vhodně zvolený střih, přesně zapadající do vzoru a struktury látky, je živou vodou – motýlek zatřepetá křídly a je postupně osvobozován jehlou a nůžkami.

Barvy a vzory v naší kolekci vybíráme s citem. V sortimentu máme pro každého něco – motýlky hipsterské, barevné i konzervativnější. Množstvím kusů neplýtváme. Vyrábíme malé kolekce motýlků a když dojde látka, tak navrhneme a ušijeme motýlky zcela jiné. U nás tedy pořídíte nejen originálně navržené a ručně ušité motýlky, ale můžete si být jisti, že od každého druhu po světě poletuje jen několik málo exemplářů.

Krejčovská dílna

Na Královských Vinohradech v Praze šije Monča v malé krejčovské dílně originální motýlky podle Jirkova návrhu. Látky používáme vždy v nejvyšší možné kvalitě, které nakupujeme v Čechách i zahraničí.

Rozhodli jsme se motýlky vyrábět se sponou za krkem – motýlek je sice vázací, ale pro rychlé a pohodlné připnutí je vybaven zkracovačem pro úpravu délky a za krkem sponou, kterou lze motýlek snadno kdykoliv rozepnout nebo naopak zapnout. Neuvěřitelně to usnadňuje denní nošení motýlků i pro ty, kteří si nejsou jisti svým uměním vázání motýlkového uzlu. V případě vašeho přání vám motýlka můžeme vyrobit bez spony, vybavený pouze zkracovačem délky.