Pár slov

Pruhovec námořní je dobrodružný motýl odvolávající se na tradici bretaňských námořníků, kteří jako první začali nosit pruhovaná trička, aby se odlišili od námořníků z jiných zemí. Později modré pruhy převzalo francouzské námořnictvo odkud se rozšířilo do širého světa. Ale dost historie, protože Pruhovec si s sebou nese všechny tyto příběhy a již na první pohled je jasno, že to není motýl pro kdejakého začínajícího plavčíka, nýbrž pro ostřílené námořní vlky, kteří se jen tak nějaké vlnky nebo proužku nezaleknou.

Tento motýl z čisté bavlny snese kombinaci s jemně pruhovanou nebo jednobarevnou košilí zbarvené nejlépe do modra – námořnický původ prostě nezapře. Můžete ho zahlédnout na vyvýšených místech poblíž vodních ploch, kde je většinou obklopen houfem štíhlých jepic.

Typ vázací motýlek
Korekce délky ano
Zapínání spona
Látka 100% bavlna
Rozpětí křídel 11 cm
Vyrobeno ušito ručně
Cena 890 Kč

Chci Pruhovce!

  • Cena motýla je 890 Kč. Cena je konečná včetně poštovného. Nejsme plátci DPH. Po odeslání objednávky vám přijde emailem číslo účtu. Motýlek k vám přiletí Českou poštou do dvou pracovních dnů od připsání na účet. Pokud máte speciální požadavek na způsob zaslání, napište jej do poznámky - domluvíme se. Odesláním objednávky souhlasíte s obchodními podmínkami. S láskou milovníci motýlků.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Další motýlci